The Revenant (2015)

“Blood lost. Life found.”

·156 min·Drama, Avontuur, Western· Bioscoop 28 januari 2016

The Revenant is een episch avontuur van één man over overleven en de buitengewone kracht van de menselijke geest. Diep in de Amerikaanse wildernis wordt jager Hugh Glass voor dood achtergelaten door John Fitzgerald, een onbetrouwbaar lid van zijn gezelschap. Met alleen zijn wil als wapen, begint Glass aan een meedogenloze missie. Hij moet zich een weg zien te banen door een levensgevaarlijke omgeving, en een strenge winter en onderling strijdende stammen overleven om wraak te kunnen nemen op Fitzgerald.

Meer zoals dit

Discussie

Nohands
Nohands 11 jaar geleden

Schitterende film, wat een natuurlijk pracht en heel mooi in beeld gebracht. Leonardo DiCaprio zie je de afgelopen jaren steeds meer groeien als acteur, ik hoop nog veel moois van deze man te zien, en een Oscar heeft hij in mijn ogen zeker wel verdiend deze keer!!

EdwinBeek
EdwinBeek 10 jaar geleden

In feite een oersimpele wraakfilm die prachtig is aangekleed. Cinematografie om je vingers bij af te likken. Prachtig lang openingsshot en vooral de scene met de beer gaat een absolute klassieker worden.

Dat gezegd hebbende had ik mijn bedenkingen over de geloofwaardigheid van de film. Had het idee dat Hugh Glass gespeeld werd door Superman en niet DiCaprio. Hoeveel ellende kan een man overleven? Ik snap dat het leven in de wildernis zwaar kl*te is, maar er kwam geen eind aan. Ik werd er wat onverschillig door. De film neemt zichzelf bloedserieus en twijfelde of het hier en daar wat luchtiger kon om dezelfde impact te hebben. DiCaprio en z'n publiek worden letterlijk murw gebeukt. Met gore make-up die de martelarij uit "Passion of the Christ" bijna evenaart.

Het personage Fitzgerald vond ik wat plat uitgewerkt, maar desondanks een griezel om te haten en uitstekend gespeeld door Hardy. Wat minder gemompel had gemogen voor de verstaanbaarheid. Leve de ondertitels.

En dan DiCaprio. Hij gromt, kruipt en snuift zich door de film heen. Tegen het irritante aan. Helaas bleef oprechte emotie voor al z'n ellende bij mij uit. Ik vrees dat dit ook te wijten was aan het script. Oscarwaardig? Het is altijd knap om een fysieke performance neer te zetten met weinig tekst. En daar slaagt hij in. Toch heb ik betere rollen van hem gezien. Ik gun de man absoluut z'n oscar maar niet voor deze film...

Walter
Walter 8 jaar geleden

wát een gave, intense film is dit zeg. ik werd er vrij snel in gezogen en zat werkelijk in de film tot het einde. heerlijk.

Leden kunnen deelnemen aan de discussie.

Cast en crew

Overige info

Budget

135 miljoen dollar

Productielanden

Vlag Canada Canada
Vlag Hongkong Hongkong
Vlag Taiwan Taiwan
Vlag Verenigde Staten Verenigde Staten

Externe links

IMDbIMDbTMDBTMDB

Releasedata

  • Bioscoop
  • FysiekDVD
  • TVNet 5

Oscars 2016

Winnaar
Beste Acteur in een Hoofdrol
Leonardo DiCaprio
Hugh Glass
Winnaar
Beste Cinematografie
Winnaar
Beste Regie
Alejandro G. Iñárritu
Beste Acteur in een Bijrol
Tom Hardy
John Fitzgerald
Verloren van Mark Rylance (Bridge of Spies)
Beste Kostuums
Verloren van Mad Max: Fury Road
Beste Montage
Verloren van Mad Max: Fury Road
Beste Make-up en Haar
Verloren van Mad Max: Fury Road
Beste Film
Verloren van Spotlight
Beste Art Direction
Verloren van Mad Max: Fury Road
Beste Geluidsmontage
Verloren van Mad Max: Fury Road
Beste Geluid
Verloren van Mad Max: Fury Road
Beste Visuele Effecten
Verloren van Ex Machina